• Producent: Promiler
  • Kategoria: Alkomaty

Alkomat Promiler iBlow


Alkomat policyjny Promiler iBlow to jedno z najnowszych sprzętów tego typu, jakie pojawiło się na polskim rynku. Alkomat fachowy iBlow został opracowany tak, aby w pełni zaspokoić zapotrzebowania policji. Model pozwala bardzo błyskawicznie dokonać pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, również w przypadku, gdy osoba badana nie chce współpracować podczas wykonywania testu. Krótki, bo zaledwie 4-sekundowy pomiar jest możliwy dzięki zastosowaniu platynowego sensora elektrochemicznego typu SuraCell. Tak skuteczny czujnik pozwala przebadać choćby pół tysiąca osoby w ciągu godziny czasu.


Alkomat przesiewowy Promiler iBlow pracuje nie tylko w trybie aktywnym, lecz również w trybie pasywnym, co oznacza, iż może:

  • dokonać testu na obecność alkoholu w pojemnikach z płynami
  • przebadać osoby, które nie chcą współpracować przy wykonywaniu badania


Wartość stężenia alkoholu pojawia się na czytelnym wyświetlaczu LCD, natomiast o korzystnym bądź negatywnym wyniku oznajmia lampa sygnałowa LED, święcąca w kolorze czerwonym bądź zielonym. Staranność badania dla alkomatu Promiler iBlow wynosi do 0,01‰

uzupełniającą funkcjonalnością alkomatu bezustnikowego Promiler iBlow jest latarka LED, za pomocą której można oświetlić osobę poddaną testowi. To istotnie {pomocn|przydatn)a funkcja zwłaszcza, kiedy badanie jest wykonywane w nocy. Ponadto, w obudowie zostały wbudowane magnesy, dzięki którym z łatwością można przymocować alkomat do metalowych powierzchni.

Alkomat policyjny Promiler iBlow jest zasilany za pomocą 4 lub 6 baterii AA 1,5V, w zależności od tego, czy pod uwagę brana jest waga urządzenia, czy wydłużony czas pracy. Komfort użytkowania zapewnia również wygodny uchwyt, dzięki któremu alkomat wygodnie leży w dłoni oraz nie wyślizguje się z niej.

Dowiedz się więcej o kalibracji alkomatu iBlow.

Podobne produkty w kategorii Alkomaty